Dit is ons team in het Europees Parlement

Dit is ons team in het Europees Parlement

We wisten het natuurlijk al een ruim week en vandaag heeft de Kiesraad het officieel bevestigd: GroenLinks-PvdA is de grootste geworden bij de Europese Verkiezingen. Met acht man sterk is onze partij de komende 5 jaar vertegenwoordigd in Brussel. Ons team zal bestaan uit Bas Eickhout, Mohammed Chahim, Marit Maij, Kim van Sparrentak, Tineke Strik, Thijs Reuten, Lara Wolters en Catarina Vieira.

Onze Europarlementariërs gaan als een team opereren en zijn vier om vier vertegenwoordigd in zowel de Europese politieke partij van Groenen als in die van de sociaaldemocraten.

Opvallend aan de uitslag is het enorme aantal voorkeurstemmen dat op de individuele kandidaten werd uitgebracht. Lijstduwer Hedy d’Ancona haalde ook genoeg voorkeurstemmen om recht te hebben op een zetel. Zij heeft de Kiesraad al laten weten dat zij daarvan afziet.